Menu

Inowrocław

Co warto zobaczyć w Inowrocławiu?

Inowrocław słynie przede wszystkim jako uzdrowiskowa miejscowość i ośrodek sanatoryjny. Jako miasto dosłownie położone na soli czerpie garściami z tych zasobów. Na początku XXI wieku powstało tutaj nowoczesne inhalatorium solankowe – to druga po względem wielkości tężnia uzdrowiskowa w Polsce.

Jak działają tężnie solankowe w Inowrocławiu?

Solanka spływa po drewnianej konstrukcji wypełnionej tarniną. Powstający w ten sposób aerozol należy wdychać, ale nie dłużej niż przez 30 minut. Wystarczy po prostu tu przyjść, usiąść na ławeczce i oddychać. Takie inhalacje wzmacniają odporność, pomagają osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego, ale też dobrze wpływają na samopoczucie, gdy jesteśmy wyczerpani fizycznie.

Tężnia znajduje się na terenie malowniczego Parku Solankowego. To wymarzone miejsce na odpoczynek. Można spacerować tutaj niekończącymi się wręcz alejkami, jeździć na rowerze. Są korty tenisowe, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci, park linowy. Można odpocząć na piaszczystej plaży, nacieszyć oko pięknymi ogrodami, przejść się aleją dębów, gdzie znane osobistości sadzą drzewa na pamiątkę swojego pobytu.

Warto zostać tutaj na dłużej, ułatwiają to atrakcyjne cenowo noclegi w Inowrocławiu w Agroturystyce Drzemka.